V domě je možnost přijímat rozhlas a televizi, připojit se na internet a používat vnitřní síť po domě pojmenovanou FREENET.

Rozhlas

Rozhlas je možné přijímat individuální anténou, nebo z STA. Výhoda příjmu rozhlasu z STA je v možnosti chytit i vzdálenější a slabší terestrické stanice, které pomocí vnitřní antény není možnost chytnout. Pokud by byl zájem je možné přijímat rozhlasové stanice, které nejsou místně terestricky dosažitelné, ale jsou obsaženy napr. v paketu CzechLink, popř. je je možné získat v rámci vysílání DVB-T.
 


Televize

Televizi je možno přijímat pomocí STA. STA je v majetku jednotlivých nájemníků.
Další možnost je využít komerční nabídky společnosti UPC Česká republika, a.s.

 

V STA přijímáme tyto programy:


 

CT1
 
Č.T. 1 - 1. program TV kanál  C10
LogoCT.gif (2495 bytes) Č.T. 2 - 2. program TV kanál  C12
Nova
 
Nova TV kanál   C5
Prima
 
TV Prima TV kanál   C4
TV Praha
 
TV Praha
 
TV kanál  S19
MARKÝZA
 
TV kanál   C8
 
EUROSPORT
 
TV kanál  S16
 

 
JOJ
 
TV kanál  S14
 


STA je nově částečně rekonstruována.  Po rekonstrukci je naše STA připravena jak na přidávání dalších terestrických cz programů (stanice O, ČT3, ČT4, Nova Sport, 24.cz atd.), tak je tu možnost přijímat více FTA programů (= free to air, volně vysílané programy) ze satelitu. Byla by možnost napojit na interní televizní okruh i kamery ze společných prostor (např. chodby) a tím bychom měli větší přehled o dění po domě. Toto bych rád inicioval v druhé fázi opravy STA.
 

CT1
 
CT2
 
NOVA
 
Prima
 
ČT1
 
ČT2
 
NOVA
 
Prima
 
TV Praha
 
Stanice O
 
CNN
 
Markiza
 
TV Praha
 
MARKÝZA
 
EUROSPORT
 
JOJ

Místní LAN

V domě je v provozu místní LAN (Local Area Network), která se jmenuje FREENET (Volný Network). Primárně je tato síť určená k sdílení informací mezi obyvateli domu a k zábavě (hraní her po síti) a k sdílení systémových prostředků Tyto stránky jsou dosažitelné také ze sítě. Z místní sítě je přístup také do neziskové broadband telekomunikační sítě v České Republice (CZFree.Net). Přístup k Internetu je přes FREENet také možný, ale toto už je věc každého uživatele popř. skupiny uživatelů. Je možné uzavřít smlouvu s nějakým ISP (Internet Service Privider), popř. přestoupit do Internetu přes IGW v CZFree.Netu.
Byl bych rád, kdybychom také společně koupili doménu (např. uelektrárny.cz) a provozovali tyto stránky pod vlastní doménou. Samozřejmě by pak nebyl problém založit každému v domě vlastní E-mailovou adresu typu jmeno.prijmeni@uelektrárny.cz. Doufám, že se lokální síť stane oblíbeným médiem všech obyvatel U Elektrárny10.
Vše záleží jen na nás, proto bych prosil aby jste mi předkládali svoje návrhy a já se zamyslím zdali jsou technicky realizovatelné. Prosím zamyslete se nad tím jakým způsobem by jste mohli přispět k rozvoji této sítě.
 


Internet

K internetu se můžete dnes u nás v domě připojit


1. Přes běžnou telefonní linku a modem (vytáčené připojení - dial up).
2. Pomocí telefonní přípojky Euro ISDN (dial up v bledě modrém, stále platíte za minutu připojení).
3. Přes kabelový modem kabelové televize UPC.
4. Přes ADSL připojení. Toto připojení je realizováno přes analogovou, či ISDN linku.
5. Přes společnou síť FREENet. Přes tuto síť je možné aby si lidé sdíleli různá připojení.

6. V úvahu připadají i další možnosti, kterých nabízejí různé firmy nespočet od bezdrátové pozemní připojení až po satelitní příjem Internetu. Tyto varianty jsou již zcela soukromou záležitostí každého člena družstva a družstvo nemá na takováto připojení žádný vliv.
 


  a dále čti


Copyright (c) 5.ledna 2005 by MichalDUBA. Design by Webmaster


Související linky:
Priznam se bez muceni, ze pri tvorbe teto stranky jsem se inspiroval zde
Pozemní rozhlasový příjem
O�ijí opět společné televizní antény?
Kmitočty TV kanálů podle soustavy CCIR D/K 1. - 3. TV pásmo
Vysílací frekvence stanovené normou Mezinárodní unie pro radiokomunikace (CCIR)
Koncepce přechodu na digitální vysílání
Jednání vlády o DVB-T odlo�eno
TVI nedělá jen vysílač ...
Frekvence